Uoči Dana općine Rogoznica, održana svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Rogoznica

  Datum objave: 01.07.2025, 16:30h

Svečanu sjednicu su vodile predsjednica Općinskog vijeća Sandra Jakelić i općinska načelnica Anita Živković, a uz župana Šibensko-kninske županije Paška Rakića i njegovog zamjenika Nenada Tisaja, nazočio joj je zamjenik gradonačelnika Grada Šibenika Danijel Mileta, ravnateljica Lučke uprave Šibensko-kninske županije Jadranka Fržop, ravnatelj Zavoda za prostorno uređenje Šibensko-kninske županije Petar Mišura te brojni drugi gosti i prijatelji Rogoznice
– Uspjeh i razvoj Rogoznice nije slučajan, već rezultat predanog, poštenog i ustrajnog rada svih vas i svih mještana općine, ali i osjećaja zajedništva i jedinstva koji se ovdje posebice osjeća. Na mene kao na župana i na Šibensko-kninsku županiju kao na instituciju uvijek možete računati, a ono što vam mogu obećati jest našu punu potporu i zajednički nastup prema nadležnim institucijama i Vladi Republike Hrvatske kako bi se realizirali svi projekti od značaja za daljnji razvoj općine. Jer uspjeh Rogoznice je uspjeh cijele naše županije! – kazao je župan i svim žiteljima Rogoznice čestitao Dan Općine i blagdan Gospe od Kapelice.

U svom pozdravnom govoru, načelnica Anita Živković istaknula je pozitivne rezultate postignute u prethodnom mandatu:
– Nema natječaja na kojeg se nismo prijavili i kojeg nismo dobili, a ovom prigodom posebno ističem projekt dogradnje školske sportske dvorane OŠ Rogoznica, vrijedan oko 4,7 milijuna eura. To je investiciju koja donosi izravnu korist našim najmlađima, ali i cijeloj zajednici. No, iako se zahvaljujući novim projektima polako mijenja lice naše općine, trebamo raditi na očuvanju njezina identiteta i autentičnih vrijednosti koje je čine jedinstvenom! – poručila je načelnica Živković i ovogodišnjim laureatima čestitala na ostvarenom uspjehu.

Nakon prigodnih govora, dodjeljene su nagrade Općine Rogoznice u 2025. godini, koje su dobili Dario Karabatić, član ŠRD Gof, za osvojeno prvo mjesto na Državnom prvenstvu u sportskom ribolovu iz brodice, Tudor Ercegović, učenik OŠ Rogoznica, za osvojeno prvo mjesto na županijskom natjecanju i sudjelovanju na državnom natjecanju Mladi tehničari – elektronika, te Patrik Jeliću za osvojenu zlatnu medalju u kategoriji „Pismeni ispit iz mentalne aritmetike“ za Malce genijalce.

Tradicionalna, zavjetna svetkovina Gospe od Kapelice upriličit će se sutra, 2. srpnja, uz svečano misno slavlje i procesiju.