Uz informatoricu Turističke zajednice Šibensko-kninske županije, na sajmu je sudjelovao i župan dr. sc. Marko Jelić, u svojstvu direktora i predsjednika Turističke zajednice Šibensko-kninske županije, kao i predstavnici lokalnih Turističkih zajednica s područja naše županije te institucija koje se oslanjaju na turističku djelatnost.
O samoj veličini i značaju sajma govori i podatak da se na površini od 214 000m2, s 16 dvorana, susrelo 736 izlagača, što je do sada rekordan broj u preko šest desetljeća dugoj tradiciji održavanja sajma.
Sajam je posjetilo preko 235 000 posjetitelja, iz 72 zemlje svijeta, najvećim dijelom iz Njemačke i zemalja Beneluxa, tradicionalno orijentiranih prema kamping turizmu.
Predstavljanje na ovom sajmu od iznimnog je značaja za našu županiju budući da preko 25% izravnih županijskih prihoda čine upravo prihodi od turizma, a Njemačka je jedno od naših najznačajnijih emitivnih tržišta. U prvih osam mjeseci ove godine, upravo su Nijemci ostvarili 16% ukupnog turističkog prometa Šibensko-kninske županije, odnosno 895 065 noćenja, što je povećanje od 17% u odnosu na isto razdoblje prošle godine. U odnosu na rekordnu 2019. godinu ostvareno je 90% prometa s tog nama značajnog tržišta.
Kako je ovaj sajam i važna platforma za razmjenu iskustava i kontakata, šibensko-kninski župan i predsjednik županijske Turističke zajednice dr. sc . Marko Jelić ovom se prilikom sastao s generalnim konzulom RH u Dusseldorfu doc. dr. sc. Ivanom Bulićem. Razgovaralo se o trenutnoj gospodarskoj situaciji u Njemačkoj, o aktualnostima iz naše županije, s naglaskom na gospodarstvo, turizam i kulturnu baštinu.
Tržište kamping turizma iznimno je dobro razvijeno te je zaključeno kako Šibensko-kninska županija, kao poznata auto destinacija, treba više pažnje posvetiti ulaganju u kamp destinacije u svom priobalnom i zaobalnom dijelu.