U Osnovnoj školi Antuna Mihanovića Petropoljskog u Drnišu u srijedu 4. ožujka 2020. održano je Županijsko natjecanje iz matematike za osnovne i srednje škole.
Puno uspjeha prije natjecanja učenicima su poželjeli ravnatelj škole domaćina Saša Kolombo i predsjednik Županijskog povjerenstva i viši savjetnik za prosvjetu Vinko Bulat.
Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 62 učenika i to: 43 učenika osnovnih škola od 4. do 8. razreda, te 19 učenika srednjih škola. Natjecali su se u dvije kategorije: A kategorija – matematička gimnazija i B kategorija – ostale gimnazije, strukovne i tehničke škole.
U četvrtom razredu osnovne škole prvo mjesto dijele podijelilo je dvoje učenika: Lucija Bumber, učenica OŠ Petra Krešimira IV. iz Šibenika i Fabijan Cukrov iz OŠ Vodice.
U kategoriji petih razreda najbolji rezultat je postigao Jakov Crnov iz OŠ Vodice, a u šestom razredu učenica Elena Matošin iz OŠ Jurja Šižgorića Šibenik.
Prvo mjesto među učenicima sedmih razreda osvojila je Antonija Mijatović iz OŠ Dr. Franje Tuđmana Knin, dok je među osmašima najbolja bila Petra Grubišić iz OŠ Fausta Vrančića u Šibeniku.
U kategoriji A – matematičke gimnazije najbolje rezultate postigli su učenici: 1. razred – Bruna Periša; 2. razred - Vice Perica; 3. razred - Tonino Šparada; 4. razred - Josip Krnić. Redom učenici Gimnazije Antuna Vranmčića u Šibeniku.
U kategoriji B – ostale gimnazije i strukovne škole najbolje rezultate su postigli učenici:
- razred – Frane Ćevid iz Srednje škole Ivana Meštrovića u Drnišu
- razred – Pjero Šare iz Tehničke škole u Šibeniku
- razred – Karla Šarić iz Gimnazije Antuna vrančića u Šibeniku i
- razred – Ivan Mihaljević iz Srednje škole Lovre Montija u Kninu.