Župan Goran Pauk danas je u Gradskoj vijećnici u Šibeniku potpisao ugovore o dodjeli subvencija u poljoprivredi poljoprivrednicima sa područja Šibensko-kninske županije kojima su odobrena sredstva po Programu potpora poljoprivredi u periodu od 2016. do 2020. godine. Odobreno je 89 zahtjeva za koje je izdvojeno ukupno 556.371,86 kuna.
Među subvencioniranim poljoprivrednicima našla su se i dvojica mladih poduzetnika – Anton Cota i Hrvoje Knez. Anton Cota planira pokrenuti stočarsku proizvodnju, točnije uzgoj koza, a u skoroj budućnosti planira se upustiti u proizvodnju sira. Iznos subvencije od 6.600 kuna uložit će u kupnju koza. Hrvoje Knez već je kupio dvije junice i tele za daljnji tov. Ovaj mladi čovjek svoju budućnost vidi na vlastitoj farmi krava, a trenutno priprema i površine za sadnju bajama za što je dobio subvenciju od 10.000 kuna.
"Zadnjih godina iz pristiglih zahtjeva za ulaganja u stočarsku proizvodnju bilježimo znatan interes i to me veseli. Ove godine za nabavu stoke kroz subvencije županija je odobrila 109.852,00 kuna. Posebno mi je drago što se dosta mladih odlučilo za profitne djelatnosti sadnje smilja i bajama, uzgoj magaraca i koza, proizvodnju mlijeka, povrtlarstvo, a ima i onih koji svojoj primarnoj proizvodnji žele dodati veću vrijednost pa su se upustili u proizvodnju sira, vina i ostalih tradicionalnih proizvoda. Izvanredan primjer su ova dva mlada poljoprivrednika koji nastavljaju obiteljsku stočarsku tradiciju, ali na moderniji pristup, ulažu u svoje znanje i vide svoju budućnost u poljoprivrednoj proizvodnji.", kazao je župan Goran Pauk i zaželio poljoprivrednicima uspjeh u daljnjem radu, te naglasio kako Šibensko-kninska županija uvijek stoji na raspolaganju za bilo kakvu vrstu pomoći, poticaja ili savjeta.